Powiedzieli o nas
Bardzo miła atmosfera :) Dziękuję za wspaniałe
i interesujące zajęcia! Joanna Mastalerz
Polecam małym i dużym! Anna Nockiewicz Filipczak
Byłem z synem na tych zajęciach - fantastyczne, choć nie wiem czy dobrze robię chwaląc, bo mogą być problemy z zapisaniem na kolejne z powodu wielu chętnych:) Zbigniew Małecki
Super, polecam :) Dorota Jakimiuk
To bardzo fajne warsztaty @P_Maciejewicz
O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularnonaukowych w Baylabie. Portal Babyonline.pl
Zrozumieć świat trochę lepiej

Odkrywać naukę


Radość poznawania świata, odkrywania mechanizmów, rozumienia procesów. Miejsce fascynacji nauką i techniką. Bayer dzieli się najnowszymi osiągnięciami w zakresie ochrony zdrowia i środków ochrony roślin.
 
Innowacyjność, odwaga myślenia, wychodzenie poza schematy – to wartości, które Bayer promuje w swoim otoczeniu. W tym celu powstał Baylab – multimedialny salon popularno-naukowy. - Chcemy, by młodzi ludzie uwierzyli tu, że mogą naprawdę wiele osiągnąć. Wiara we własne siły, podparta zainteresowaniami, jest ważna nie tylko dla nich, ale i dla budowania społeczeństwa obywatelskiego i gospodarki. Będziemy dzielić się wiedzą, by nasi goście poznawali najnowsze dokonania naukowe i ich zastosowanie w praktyce – mówi Christophe Dumont, Prezes Zarządu Bayer Sp. z o.o.

W Baylab można obejrzeć animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach), wziąć udział w grach i przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym. Organizowane są tu warsztaty, familijne spotkania z nauką, debaty popularno-naukowe.

Patronat nad Baylab objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.


Warszawski Baylab to drugie tego typu miejsce w Europie (po Niemczech).

Bayer, który zatrudnia 14 000 naukowców na całym świecie, nieustannie wprowadza innowacyjne rozwiązania na wszystkich polach działalności – zgodnie z motto: ‘Science For A Better Life’.
Ostatnia aktualizacja: 20 marca, 2017

Odwiedź nas tutaj
Linki