Powiedzieli o nas
Bardzo miła atmosfera :) Dziękuję za wspaniałe
i interesujące zajęcia! Joanna Mastalerz
Polecam małym i dużym! Anna Nockiewicz Filipczak
Byłem z synem na tych zajęciach - fantastyczne, choć nie wiem czy dobrze robię chwaląc, bo mogą być problemy z zapisaniem na kolejne z powodu wielu chętnych:) Zbigniew Małecki
Super, polecam :) Dorota Jakimiuk
To bardzo fajne warsztaty @P_Maciejewicz
O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularnonaukowych w Baylabie. Portal Babyonline.pl
Fascynujące zjawiska

Miejsce spotkań z nauką


Tematyka zajęć:

Jak ugasić pożar w gardle? O gorączce, bólu i zapaleniu.

Nadchodząca zima to wdzięczny okres dla zapalenia gardła. Ból, gorączka i złe samopoczucie, które mu towarzyszą nie biorą się jednak znikąd. Warsztaty Baylab „Jak ugasić pożar w gardle? O gorączce, bólu i zapaleniu” odkrywają przed uczestnikami tajemnice zapalenia – Dlaczego powstaje? Jak odbieramy ból i co jest jego źródłem? Czy możemy go uniknąć? Czy tylko bakterie są odpowiedzialne za zapalenie? Naukowe modele, eksperymenty i interaktywne narzędzia pomogą młodym odkrywcom zrozumieć skomplikowaną odpowiedź naszych organizmów na zagrożenie.

Niewinny świadek czy groźny przestępca?

Najnowsze warsztaty Baylab skupiają się na tematyce alergii. Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się czym są alergeny i jak reaguje na nie nasz organizm, poznać objawy towarzyszące alergii i najpopularniejsze choroby alergiczne, a wreszcie odkryć sposoby na walkę z alergią: od tych związanych z odpowiednimi nawykami, aż po mechanizm działania leków przeciwalergicznych najnowszych generacji.

Czy w żołądku mamy cytrynę?

Podróż przez układ pokarmowy, która pozwala uczestnikom odkryć jak nazywają się i działają organy niezbędne do jedzenia, trawienia i wchłaniania pokarmów. Uczestnicy mają też okazję zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia, przyczynami popularnych chorób układu pokarmowego, a także rolą bakterii jelitowych.

Koń trojański i bunt jednej komórki

Warsztaty profilaktyki antynowotworowej. Scenariusz obejmuje wiele ćwiczeń, w tym pracę ze sprzętem laboratoryjnym. Wyizolujemy DNA z… banana, dowiemy się czy łatwo znaleźć i zwalczyć komórkę nowotworową w organizmie, dlaczego pojęcia „konia trojańskiego” i „buntu komórki” są ważne dla zdrowia. Na warsztaty zapraszamy uczestników od 13 roku życia.

Bioróżnorodność: Skąd bierze się jedzenie

Czym jest różnorodność biologiczna? Co oznacza pojęcie „zrównoważonego rolnictwa”? Dowiemy się w jaki sposób każdy z nas może dbać o bogactwo środowiska naturalnego.

Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie

Czym jest krew i z czego się składa? Jak jest zbudowane i jak pracuje nasze serce? Dlaczego należy unikać miażdżycy? Za pomocą doświadczeń przybliżamy funkcjonaliści układu krążenia.

Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują?

Jak zbudowane jest ludzkie oko? Dlaczego lepiej oceniamy przestrzeń patrząc dwuocznie? Jakie mamy techniki obrazowania przestrzennego? Co robić, by unikać chorób oczu? Wykazujemy możliwości ludzkiego oka.

Witaminy w naszym pożywieniu

Udowodnimy, że witaminy są niezbędnymi składnikami naszego pożywienia. Za pomocą atrakcyjnych doświadczeń wykażemy m.in. kwaśny odczyn witaminy C.

Na naszej łące pszczół są tysiące

Jak widzi świat pszczoła? Czy miód jest zdrowy? Jak można zbudować budkę dla zapylaczy? Zajęcia wypełnione ćwiczeniami laboratoryjnymi i obserwacjami.

Rośliny uprawne, głód i środki ochrony roślin

Wyżywienie a stały wzrost ludności świata. Biologiczna i chemiczna ochrona upraw, metody opracowywania składu środków ochrony upraw. Praca z roślinami: pszenica, kukurydza, owies, żyto, ryż, słonecznik.

Mój zwierzak ma pchły

Posiadanie zwierząt – powody, obowiązki, opieka. Skąd się biorą pchły u zwierząt? Budowa pcheł, cykl rozwojowy pchły, obserwacja mikroskopowa.
Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019

Odwiedź nas tutaj
Linki