Powiedzieli o nas
Bardzo miła atmosfera :) Dziękuję za wspaniałe
i interesujące zajęcia! Joanna Mastalerz
Polecam małym i dużym! Anna Nockiewicz Filipczak
Byłem z synem na tych zajęciach - fantastyczne, choć nie wiem czy dobrze robię chwaląc, bo mogą być problemy z zapisaniem na kolejne z powodu wielu chętnych:) Zbigniew Małecki
Super, polecam :) Dorota Jakimiuk
To bardzo fajne warsztaty @P_Maciejewicz
O tym, że nauka jest wręcz fascynująca, można się przekonać na warsztatach popularnonaukowych w Baylabie. Portal Babyonline.pl
Informacje dla mediówWirtualna rzeczywistość w służbie nauk przyrodniczych

(12-12-2016)

• Salon Zdrowia Baylab udostępnia aplikacje z zakresu Life Sciences
• Nowy temat warsztatów: gastroenterologia
• Wstęp wolny już od listopada


Warszawa, grudzień 2016 – „Czy w żołądku mamy cytrynę? – czyli jak działa przewód pokarmowy” – to nowy cykl warsztatów, organizowany przez firmę Bayer w Salonie Zdrowia Baylab. Po raz pierwszy – z wykorzystaniem technologii Virtual Reality.

Od listopada uczestnicy warsztatów mają dostęp do trzech modułów aplikacji wirtualnej rzeczywistości, umożliwiających wyprawę do wnętrza ludzkiego organizmu. Pierwszy z modułów oferuje możliwość obejrzenia oka od środka, druga to wycieczka przez układ krwionośny do mózgu, trzecia pozwala na obserwowanie z bliska flory bakteryjnej w układzie pokarmowym człowieka.

Wyprawa do wnętrza organizmu
Przed użytkownikiem stawiane są różnorodne wyzwania wymagające refleksu, spostrzegawczości oraz dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi. Zaangażowane będą niemal wszystkie zmysły – i ciało: uczestnik schyla się, podnosi wirtualne obiekty, przenosi je i rozciąga.

Wszystkie aplikacje łączą walory edukacyjne z rozrywkowymi: zostały przygotowane specjalnie dla firmy Bayer jako nowoczesne i atrakcyjne narzędzie popularyzatorskie dla osób w różnym wieku. Scenariusz każdej aplikacji opracowali wspólnie specjaliści z zakresu medycyny, interaktywności i „gamingu”. Wirtualne otoczenie zachwyca grafiką, oczarowuje interaktywnością, a podane w ten sposób informacje zapadają na długo w pamięć.Internet:
www.baylab.bayer.com.pl
www.fb.com/BaylabPolska

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 353KB)
Fotografia (.jpg 1,2MB)Baylab zaprasza na otwarte warsztaty o bioróżnorodności podczas Dni Otwartych Ambasady Niemiec i Francji

(18-05-2016)

Czym jest różnorodność biologiczna? W jaki sposób każdy może dbać o bogactwo środowiska naturalnego? Dowiesz się na warsztatach Baylab.

Warszawa, 18 maja 2016 r. - Firma Bayer zaprasza w sobotę 21 maja na Dni Otwarte Ambasady Niemiec i Francji na warsztaty popularno-naukowe o bioróżnorodności. W ramach Salonu Zdrowia Baylab najmłodsi, jak i starsi uczestnicy poznają tajemnice przyrody oraz zagadki ludzkiego organizmu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Różnorodności Biologicznej firma Bayer chce zwrócić szczególną uwagę na to, jak ważna jest bioróżnorodność dla zdrowia człowieka, zwierząt i roślin, organizując specjalne warsztaty z tematem przewodnim: Bioróżnorodność: Skąd bierze się jedzenie?

Bioróżnorodność zależy od nas samych, od naszych codziennych aktywności i jest wartością samą w sobie. Niezwykle istotna jest świadomość walorów różnorodności biologicznej, o której powinniśmy uczyć od najmłodszych lat – mówi Monika Lechowska, Head of Communications Bayer Sp. z o.o.

Zapraszamy! Szukajcie Baylab podczas Dni Otwartych Ambasady Niemiec i Francji. Wydarzenie odbędzie się na ul. Jazdów w Warszawie w godzinach 12:00-18:00. W programie wydarzenia przewidziano ponadto zwiedzanie placówek dyplomatycznych, warsztaty z zakresu protokołu dyplomatycznego oraz gry i zabawy skierowane do najmłodszych uczestników pikniku. Wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.francja-niemcy.pl oraz www.baylab.bayer.com.pl oraz www.fb.com/BaylabPolska

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 98KB)Startują Naukowe Soboty w Baylab!

(22-03-2016)

Warszawa, 22 marca 2016 r. - Firma Bayer zaprasza na siódmy sezon multimedialnych warsztatów popularno-naukowych o zdrowiu ludzi, zwierząt i roślin w warszawskim Salonie Zdrowia Baylab. Spotkania odbywają się w ramach cyklu Naukowych Sobót, od kwietnia do lipca 2016 roku i skierowane są do dzieci i młodzieży od ósmego roku życia. Pierwsze zajęcia w semestrze letnim odbędą się 2 kwietnia i będą dotyczyły bioróżnorodności. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja na stronie: www.baylab.bayer.com.pl

Badania naukowe i innowacje, które stymulują rozwój są kluczowe zarówno dla poszczególnych przedsiębiorstw, gospodarki jako całości jak i mają bezpośredni wpływ na poziom życia ludzi na świecie. Popularyzację nauki powinniśmy zaczynać od najmłodszych, to oni w przyszłości mogą zostać naukowcami i zmieniać nasza planetę. Dzieci odkrywają świat z wielka pasją, myślą poza utartymi schematami. Tłumaczenie wszystkich zjawisk przyrodniczych powinno być odpowiednio dostosowane do odbiorcy i wieku dzieci, tak aby zarażać pasją do nauki i pozwolić na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata. Te zasady przyświecały powstaniu salonu popularnonaukowego Baylab, który zachęca dzieci do podróży w głąb fascynującego świata nauk przyrodniczych i ścisłych oraz poznania innowacji mających wpływ na codzienne życie. Pod okiem moderatorów, studentów kierunków medycznych i przyrodniczych, dzieci prowadzą szereg praktycznych eksperymentów i ćwiczeń laboratoryjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz mogą przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym otaczającego nas świata.

- Rozpoczynamy siódmy sezon warsztatów w Salonie Zdrowia Baylab. Od początku istnienia odwiedziło nas już ponad 14 000 osób. To najlepszy dowód na to, że angażująca i innowacyjna formuła poznawania świata nauki sprawdza się. Chcemy, aby młodzi naukowcy, uczestniczący w warsztatach, dogłębnie zrozumieli procesy chemiczne i fizyczne jakie zachodzą w żywych organizmach – mówi Monika Lechowska, Head of Communications Bayer Sp. z o.o.(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 375KB)#DniNaukiBaylab w Gdańsku! Weekend z nauką w Baylab: bezpłatne warsztaty familijne

(20-08-2015)

Gdańsk, listopad 2015 – Baylab po raz pierwszy odwiedza Gdańsk! Już w sobotę 28 listopada i niedzielę 29 listopada odbędą się #DniNaukiBaylab. Zapraszamy rodziny z Trójmiasta na przygodę w świecie nauki.

„Witaminy w naszym pożywieniu”, „Koń trojański i bunt jednej komórki”, „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Na naszej łące pszczół są tysiące” oraz „Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują” to tematy, które Baylab proponuje odwiedzającym. Wspólnie z moderatorami, studentami z akademickich kół naukowych, odkrywać będziemy zagadki zdrowia (kardiologia, okulistyka, onkologia) i tajemnice przyrody (rośliny uprawne, bioróżnorodność).

- Zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców Trójmiasta na weekendową, familijną przygodę z nauką – mówi Monika Lechowska z firmy Bayer, pomysłodawcy wydarzenia – Będziemy szukać odpowiedzi między innymi na pytania: czym jest DNA, po co bije nasze serce, jak widzi pszczoła i skąd bierze się jedzenie.

#DniNaukiBaylab odbędą się w sobotę 28 listopada i niedzielę 29 listopada w siedzibie partnera wydarzenia, Olivia Business Centre, w budynku Olivia Four przy al. Grunwaldzkiej 472B w Gdańsku. Udział w warsztatach możliwy jest po rejestracji na stronie: www.baylab.bayer.com.pl – decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny.


(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 375KB)

Zagadki zdrowia i tajemnice przyrody: Baylab zaprasza na nowy cykl warsztatów popularnonaukowych!

(20-08-2015)

Warszawa, sierpień 2015 – Czy po wyglądzie dzioba możemy rozpoznać ptaka drapieżnego? Jak widzi świat pszczoła, a jakie niespodzianki może płatać nasz wzrok? Dlaczego pojęcia „konia trojańskiego” i „buntu komórki” są ważne dla zdrowia? Odpowiedzi można znaleźć podczas jesiennych warsztatów popularnonaukowych w Salonie Zdrowia Baylab. Zaproszone są całe rodziny, wstęp wolny.

Jesienią Baylab zaprasza na familijne warsztaty popularnonaukowe z zakresu zdrowia - profilaktyki przeciwnowotworowej, a także okulistyki. Natomiast dla miłośników przyrody przygotowano dwa nowe tematy.

Czy miód jest zdrowy? Jak można zbudować budkę dla zapylaczy? – dowiedzą się uczestnicy zajęć „Na naszej łące pszczół są tysiące”. Warsztaty będą wypełnione ćwiczeniami, również laboratoryjnymi, i obserwacjami. Z kolei zajęcia „Bioróżnorodność a produkcja żywności” pozwolą poznać fascynujące stworzenia towarzyszące codziennej pracy rolników: owady, mikroorganizmy i zwierzęta żyjące w glebie, a także ssaki, ptaki i gady, które można spotkać w gospodarstwach.


(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 128KB)

Baylab zaprasza na wakacyjną przygodę z nauką

(10-06-2015)

Warszawa, 10 czerwca 2015 – „Koń trojański i bunt jednej komórki”, „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie”, „Bioróżnorodność, rośliny uprawne” to tematy warsztatów w Baylab, na które zapraszamy w ramach stołecznej akcji „Lato w mieście”. Wstęp wolny.

Baylab to salon popularnonaukowy firmy Bayer, działający pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego od 2012 roku. W organizowanych tu zajęciach uczestniczyło dotychczas 4 000 osób.

- Baylab proponuje dzieciom i młodzieży atrakcyjną formę spędzenia lata w mieście – mówi Monika Lechowska z firmy Bayer, pomysłodawcy salonu – Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tajemnicami ludzkiego organizmu, zdrowia i fascynującej natury.


(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 128KB)

Bayer „Dobroczyńcą Roku 2015” - Nagroda dla firmy za strategię społecznego zaangażowania

(29-05-2015)

Warszawa, 29 maja 2015 – Bayer Sp. z o.o. otrzymał tytuł „Dobroczyńca Roku 2015”. Firmę nagrodzono za strategię społecznego zaangażowania, realizowaną w ramach programu popularyzowania nauki w salonie multimedialnym Baylab, mieszczącym się w siedzibie firmy Bayer.

Organizatorem konkursu, którego 18.edycja odbywa się w tym roku, jest Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Fundatorem tegorocznej edycji jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Konkurs promuje społeczne zaangażowanie i odpowiedzialność przedsiębiorstw, wyróżnia najbardziej aktywne firmy, inspiruje przedsiębiorców do podejmowania tego typu działalności.

„Bayer prowadzi program popularyzacji nauki. Jego elementem jest m.in. salon multimedialny Baylab, w którym organizowane są spotkania popularyzujące naukę. Wśród tematów spotkań są m.in. profilaktyka chorób układu krążenia, profilaktyka okulistyczna, a także zajęcia dotyczące roślin uprawnych, witamin oraz zdrowia zwierząt domowych. Dotychczas w spotkaniach udział wzięło 3 500 uczestników. Udział w zajęciach jest bezpłatny” – głosi uzasadnienie organizatora.


(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 123KB)

Salon Zdrowia Baylab: warsztaty o profilaktyce antynowotworowej

(18-05-2015)

Warszawa, 18 maja 2015 – Salon Zdrowia to nowy cykl zajęć Baylabu – miejsca, w którym od 2012 roku Bayer organizuje ogólnodostępne warsztaty popularnonaukowe. Koncentracja na tematyce ochrony zdrowia, profilaktyce i promocji zdrowego stylu życia określa główny kierunek zajęć, w których udział wzięło już ponad 4 tysiące dzieci. Do warsztatów poświęconych kardiologii, okulistyce, bioróżnorodności, dobrostanowi zwierząt i roślinom uprawnym, dołącza nowy temat: profilaktyka antynowotworowa. Unikatową cechą warsztatów będzie ich empiryczny wymiar: scenariusz obejmuje wiele ćwiczeń, w tym pracę ze sprzętem laboratoryjnym.

Udział w zajęciach pt. „Koń trojański i bunt jednej komórki“ ma zwiększyć wiedzę uczestników na temat profilaktyki antynowotworowej, mechanizmów powstawania nowotworów, diagnostyki i sposobów zmniejszania ryzyka zachorowania. Uczestnicy wykonają takie ćwiczenia, jak m.in. izolacja DNA oraz budowanie jego modelu. Goście Baylabu dowiedzą się, jakie znaczenie dla zdrowia mają pojęcia „buntu jednej komórki” oraz „konia trojańskiego”. Dopełnieniem zajęć, prowadzonych pod okiem moderatorów, będą pomoce multimedialne - m.in. aplikacja dotykowa na monitorze plazmowym.

- Dzięki osiągnieciom naukowym i innowacyjnym terapiom udaje się nam coraz lepiej diagnozować i leczyć raka. Wciąż jednak jest to wyzwanie dla medycyny. Baylab to miejsce dzielenia się osiągnięciami naukowymi w obszarze nauk medycznych i przyrodniczych. Dzięki zajęciom chcemy zwiększać świadomość profilaktyki antynowotworowej zarówno wśród uczestników zajęć, jak i ich bliskich. Ważne jest, by poznać mechanizmy powstawania nowotworów i sposoby walki z nimi – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Komunikacji w firmie Bayer.

Warsztaty są adresowane do osób od 13 roku życia; rozpoczną się 21 maja br. Wstęp wolny po rejestracji na stronie www.baylab.bayer.com.pl (w zakładce o Naukowych Czwartkach i Sobotach; tu również informacja o dostępnych terminach).

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 374KB)

Baylab wyróżniony w konkursie „Popularyzator Nauki”!

(18-12-2014)

Warszawa, grudzień 2014 r. – Program edukacyjny „Making Science Make Sense”, realizowany w salonie multimedialnym Baylab, a także jego partnerzy, otrzymali wyróżnienia w najstarszym konkursie popularyzacji nauki w Polsce! Baylab to multimedialny salon, w którym firma Bayer - zatrudniająca na całym świecie 14 000 naukowców - dzieli się innowacjami i wiedzą z pasjonatami nauki.

Wyboru finalistów dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, prezesa Polskiej Akademii Nauk. Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano blisko 70 zgłoszeń. Bayer Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie w kategorii „Sponsor popularyzacji”. Otrzymały je również dwa współpracujące z Baylabem koła studenckie: Chemiczne Koło Naukowe Flogiston z Politechniki Warszawskiej oraz Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM.

Popularyzator Nauki”, organizowany przez serwis „Nauka w Polsce” Polskiej Agencji Prasowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jest najstarszym konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy.

Baylab podsumowuje 2014

Baylab istnieje od 2012. Kończący się rok przyniósł nowe inicjatywy - świetnie przyjęto „Naukowe Czwartki”: warsztaty popularnonaukowe o formule familijnej. Z największym zainteresowaniem spotkały się zajęcia „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki, czyli krew, serce i krążenie” oraz „Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe i czego nie potrafią, gdy zachorują?”. Przyciągnęły one całe rodziny – rodzice i dziadkowie wraz z dziećmi i wnukami korzystali ze wszystkich atrakcji salonu. Część laboratoryjna salonu pozwala na własnoręczne przeprowadzanie szeregu doświadczeń i pracy ze sprzętem laboratoryjnym i odczynnikami. W części multimedialnej salonu można obejrzeć filmy popularnonaukowe 3D. Hitem salonu jest stół dotykowy z wieloma aplikacjami.

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 121KB)

Festiwal Nauki w Baylab!

(12-09-2014)

Warszawa, wrzesień 2014 r. - Salon popularnonaukowy Baylab zaprasza na warsztaty familijne „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki“! Uczestnicy dowiedzą się jak pracuje serce i z czego zbudowana jest krew. Adepci nauki doświadczą też zaskakujących złudzeń optycznych! Zaproszone są całe rodziny: uczestnicy od 7 do 107 roku życia.

Poprzednia edycja Festiwalu Nauki w Baylabie przyciągnęła tłumy uczestników. Również w tym roku z okazji największego warszawskiego święta nauki salon przygotował wiele atrakcji. Młodzi i starsi uczestnicy, pod okiem doświadczonych moderatorów, własnoręcznie przeprowadzą fascynujące doświadczenia. Dowiedzą się na czym polega miażdżyca, za co odpowiadają komórki krwi, jak zbudowane jest oko. Goście będą korzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem jest multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, specjalistycznym tworzywom. Warsztaty odbędą się w niedzielę 21 września, każda sesja potrwa 45 min., udział jest bezpłatny, a zapisy ruszają 15 września na stronie www.baylab.bayer.com.pl.

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 106KB)

Baylab zaprasza w wakacje!

(30-06-2014)

Warszawa, 30 Czerwca 2014 r. „Zupa, pompa i odrobina hydrauliki – czyli serce, krew i krążenie”: to temat wiodący lipcowych spotkań. Najmłodsi dowiedzą się jak pracuje ich serce i z czego zbudowana jest krew, zbadają zawartość witamin w owocach i warzywach, ale również poznają rośliny uprawne oraz doświadczą zaskakujących złudzeń optycznych.

Zaproszenie skierowane jest zarówno do zorganizowanych grup dzieci i młodzieży, jak i całych rodzin. Z myślą o najmłodszych, Baylab po raz pierwszy uczestniczy w programie „Lato w Mieście”, organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy. Salon jest jednym z miejsc, gdzie dzieci mogą ciekawie i pożytecznie spędzić wolny czas. W zajęciach w Baylabie udział weźmie ok. 200 najmłodszych z ośmiu warszawskich dzielnic. Z kolei wszystkie chętne osoby indywidualne - np. dzieci z rodzicami czy dziadkami - zaproszone są na otwarte, naukowe popołudnia w Baylab. Udział w zajęciach jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na www.baylab.bayer.com.pl.

(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 109KB)

Baylab: Ruszają Naukowe Czwartki w Baylab!

(24-02-2014)

Warszawa, 24 lutego 2014 r. Stół multimedialny z aplikacjami o zdrowiu, seria fascynujących doświadczeń, zabawy z mikroskopem – to tylko niektóre atrakcje, na które zaprasza salon popularnonaukowy Baylab. Jego twórca, firma Bayer, ukazuje tu znaczenie nauki dla codziennego życia. Naukowe Czwartki są elementem programu promowania nauki Making Science Make Sense. Patronat honorowy nad programem objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechnika Warszawska oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

- Nauka jest fascynująca i zmienia nasze życie na lepsze. Wszystkich, którzy chcą się o tym przekonać – szczególnie rodziców z dziećmi - zapraszamy na Naukowe Czwartki w Baylabie. Nauka dla lepszego życia – to motto firmy Bayer jest jednocześnie hasłem tego miejsca – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Komunikacji Bayer Sp. z o.o.

Salon multimedialny Baylab to unikatowa możliwość spotkania z nauką w namacalnym, praktycznym wymiarze. W części laboratoryjnej salonu można samemu przeprowadzić szereg doświadczeń przy wykorzystaniu sprzętu diagnostycznego i odczynników. Zbadamy tu m.in. zawartość witaminy C w owocach i warzywach, dowiemy się jak pracuje nasze serce, jak w oku powstaje obraz, który widzimy, oraz jak dbać o nasze zwierzęta, by były zdrowe Młodzi badacze mogą odkrywać pod mikroskopem fascynujące szczegóły np. komórek narządów, roślin i owadów. Hitem salonu jest stół dotykowy z wieloma aplikacjami – dzieci natychmiast opanowują jego działanie. W części multimedialnej salonu obejrzymy filmy popularnonaukowe, w tym 3D, ukazujące wpływ nauki na polepszanie naszego życia oraz niezwykłe analogie pomiędzy złożonością i pięknem otaczającego nas świata rzeczywistego a światem nauki.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 103KB)

Baylab: o nauce w codziennym życiu

(11-02-2014)

Warszawa, 11 lutego 2014 r. 1400 dzieci i dorosłych na warsztatach popularnonaukowych, ponad 110 godzin zajęć, dziesiątki szkół zainteresowanych udziałem – oto bilans pierwszego roku istnienia salonu multimedialnego Baylab.

Ukazywanie znaczenia nauki dla jakości codziennego życia – oto cel Baylab. Warszawski salon popularnonaukowy promuje takie wartości, jak odwaga myślenia, wychodzenie poza schematy. Jego twórca, firma Bayer, dzieli się tu wiedzą i innowacjami ze wszystkich obszarów swojej działalności: nauk medycznych, rolniczych, inżynierii materiałowej.

Pierwsze warsztaty edukacyjne odbyły się w lutym 2013 - poświęcono je tematyce witamin. Rośliny uprawne, zwierzęta domowe, zdrowe serce – to kolejne zagadnienia, omawiane w salonie. Drugi rok istnienia Baylab inauguruje nowymi tematami zajęć. "„Zupa, pompa i odrobina hydrauliki – czyli krew, serce i krążenie”, „Co potrafią nasze oczy, gdy są zdrowe, i czego nie potrafią, gdy zachorują?” – to tematy, które pojawią się w pierwszym półroczu. W kolejnym planowane są zajęcia dotyczące profilaktyki onkologicznej, a także bioróżnorodności.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 106KB)

Festiwalowy debiut Baylabu!

(24-09-2013)

Salon multimedialny Baylab zadebiutował w największej popularnonaukowej imprezie Warszawy: Festiwalu Nauki. W niedzielę 22 września blisko 100 dzieci i ich opiekunów uczestniczyło w warsztatach popularnonaukowych. Wśród nich byli goście specjalni – podopieczni Fundacji Urszuli Jaworskiej i Fundacji Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

- Doświadczenia były super! Najbardziej podobał mi się eksperyment z tęczą w kuchni – mówił 13-letni Cezary, który przyjechał z mamą. - A dla mnie najciekawsza jest chemia – mówiła 11-letnia Magda – Chciałabym zostać chemikiem i codziennie robić takie doświadczenia.

A jak wydarzenie ocenili rodzice? „Możliwość poznawania nauki w sposób praktyczny”, „dostrzeganie jak ciekawe mogą być reakcje chemiczne”, „pokazanie dzieciom, że same mogą wykonywać eksperymenty”, „przybliżenie zagadnień naukowych w sposób prosty i zrozumiały” – oto wybrane komentarze.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załącznik (.rtf 140KB)

Osiągnięcia nauki – ważne dla młodych

(30-07-2013)

Warszawa, 30 lipca 2013: 77 proc. młodych Polaków wyraźnie dostrzega, że nauka przyczynia się do poprawy jakości codziennego życia – to wniosek z badania ‘Barometr Edukacyjny Bayer’. Badanie zostało zrealizowane w czerwcu 2013 na zlecenie Bayer przez Millward Brown wśród młodych Polaków (20-35 lat, N=600). Patronat honorowy objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektor Politechniki Warszawskiej.

Nauka ma różnorodne oblicza. W wymiarze indywidualnym respondenci bardzo wysoko oceniają wpływ nauki na różne aspekty własnego życia: dostęp do nowoczesnych leków i terapii (63 proc.) oraz przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym i będącym efektem starzenia się społeczeństwa (52 proc.). Ponadto cenią dostęp do nowoczesnych, energooszczędnych materiałów budowlanych (53 proc.) oraz innowacji z zakresu energii odnawialnej (51 proc.).

W wymiarze społecznym, zdobycze nauki ułatwiają kontakty międzyludzkie (40 proc.) i przyczyniają się do rozwoju gospodarczego (36 proc.). W efekcie umożliwiają postęp cywilizacyjny, rozumiany jako rozwój ludzkości (pojmowanie świata i praw natury) oraz rozwój jednostki (intelektualny, osobisty) – ich wagę podkreśla odpowiednio 44 i 42 proc. respondentów.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Filmowa sondaInformacja prasowa (.doc 227KB)

BayLab: nowe miejsce promocji nauki

(30-07-2013)

Blisko 600 dzieci i nauczycieli z 23 szkół wzięło udział w warsztatach laboratoryjnych, zorganizowanych w salonie popularnonaukowym Baylab. To nowe miejsce promowania nauki, stworzone wiosną przez firmę Bayer.

Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”. Zajęcia poświęcono tematyce witamin (I kwartał) oraz roślin uprawnych (II kwartał). Udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z woj. mazowieckiego – m.in. Józefosławia, Marek, Legionowa, Nowej Iwicznej, Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna, Warszawy.

Pod okiem doświadczonych moderatorów dzieci przeprowadzały szereg doświadczeń, korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz z nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem okazał się multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa (.rtf 134KB)BayLab: nowe miejsce promocji nauki

(17-06-2013)

Warszawa, 17 czerwca 2013: Blisko 600 dzieci i nauczycieli z 23 szkół wzięło udział w warsztatach laboratoryjnych, zorganizowanych w salonie popularnonaukowym Baylab. To nowe miejsce promowania nauki, stworzone wiosną przez firmę Bayer.

Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie związków nauki z codziennym życiem, zgodnie z motto firmy – „Science For A Better Life”. Zajęcia poświęcono tematyce witamin (I kwartał) oraz roślin uprawnych (II kwartał). Udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z woj. mazowieckiego – m.in. Józefosławia, Marek, Legionowa, Nowej Iwicznej, Ożarowa Mazowieckiego, Piaseczna, Warszawy.

Nauczyciele docenili inicjatywę.„Bardzo cenne doświadczenie dla dzieci. Wiedza w ten sposób zdobyta pozostaje na zawsze” – ocenia Ewa Kowalska, nauczycielka z Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu. „Doświadczenia prowadzone w fantastyczny sposób, zrozumiałym i ciekawym dla dzieci językiem” – to opinia Ingi Dwójnik ze Szkoły Podstawowej nr 225 w Warszawie. „„Dzieci mogły osobiście sprawdzić związki nauki z życiem codziennym. Mogły same poeksperymentować, wykonać ćwiczenia.” – komentuje Małgorzata Taut ze Szkoły Podstawowej nr 210 w Warszawie.
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa (.doc 245KB)Rusza program praktyk studenckich Politechniki Warszawskiej i Bayer

(01-04-2013)

Warszawa, kwiecień 2013: Politechnika Warszawska oraz Bayer Sp. z o.o. ustanowiły wspólny program praktyk dla studentów. Jego istotą jest promocja nauki w multimedialnym salonie popularnonaukowym Baylab, uruchomionym przez Bayer w Warszawie.
Zadaniem praktykantów jest współtworzenie i współprowadzenie warsztatów dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warsztaty, moderowane przez pracowników naukowych warszawskich uczelni, dotyczą obszarów chemii, inżynierii materiałowej, ochrony środowiska. Ważnym elementem są zajęcia laboratoryjne.


Pod okiem doświadczonych moderatorów dzieci przeprowadzały szereg doświadczeń, korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego oraz z nowoczesnego wyposażenia salonu. Hitem okazał się multimedialny stół dotykowy z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom. - Bayer jest dumny, że może podzielić się swoją wiedzą i długoletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań, zgodnie z naszym motto: ‘Science For A Better Life’. Cieszymy się z długoletniej współpracy z Politechniką Warszawską - program praktyk to kolejna odsłona. Punktem kulminacyjnym programu praktyk będzie czynny udział studentów w wystawie interaktywnej Anniversary Tour na temat innowacji Bayer z okazji 150-lecia istnienia firmy – mówi Monika Lechowska, Dyrektor Działu Komunikacji Bayer Sp. o.o
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa (.doc 240KB)Ruszają zajęcia edukacyjne w salonie popularno-naukowym Baylab

(21-02-2013)
  • Baylab – nowe miejsce spotkań z nauką
  • Bayer dzieli się wynikami badań w obszarach: zdrowia, ochrony roślin, inżynierii materiałowej

Warszawa, 21 lutego 2013: Firma Bayer uruchamia pilotażowy program multimedialnych warsztatów popularno-naukowych w warszawskim salonie Baylab. Do końca roku w zajęciach udział weźmie ok. 500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego. Tematyka obejmie cztery obszary, w których Bayer – z racji swojej działalności – ma globalne doświadczenia. Będą to: witaminy, ochrona roślin, zdrowie zwierząt oraz oczyszczanie wody.
Pod okiem doświadczonych moderatorów dzieci przeprowadzą szereg praktycznych ćwiczeń laboratoryjnych. Uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego wyposażenia salonu, m.in. multimedialnego stołu dotykowego z aplikacjami poświęconymi zdrowiu, rolnictwu, wysokospecjalistycznym materiałom. Dla dzieci przygotowano trójwymiarowe filmy popularno-naukowe, mikroskopy z wyświetlaczami LCD, aplikację ‘Nutrition Clock’ (ukazującą wzrastające zapotrzebowanie na żywność wobec malejącej ilości areałów rolnych).
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załacznik (.doc, 239 KB)

Baylab - multimedialny salon popularnonaukowy

(20-11-2012)
  • Baylab – nowe miejsce spotkań z nauką
  • Bayer dzieli się wynikami badań w obszarach: zdrowia, ochrony roślin, inżynierii materiałowej

Warszawa, 20 listopada 2012 – Innowacyjność, odwaga myślenia, wychodzenie poza schematy – to wartości, które Bayer promuje w swoim otoczeniu. W tym celu powstał Baylab – multimedialny salon popularno-naukowy. To nowe w Warszawie miejsce spotkań z nauką.
- Chcemy, by młodzi ludzie uwierzyli tu, że mogą naprawdę wiele osiągnąć. Wiara we własne siły, podparta zainteresowaniami, jest ważna nie tylko dla nich, ale i dla budowania społeczeństwa obywatelskiego i gospodarki. Będziemy dzielić się wiedzą, by nasi goście poznawali najnowsze dokonania naukowe i ich zastosowanie w praktyce – mówi Christophe Dumont, który w lipcu 2012 objął stanowisko Prezesa Zarządu Bayer Sp. z o.o . Warszawski Baylab to drugie tego typu miejsce w Europie (po Niemczech).
W Baylab można będzie obejrzeć animowane i trójwymiarowe filmy (np. o ludzkich i roślinnych tkankach), wziąć udział w grach i przyjrzeć się z bliska zjawiskom chemicznym, fizycznym i biologicznym. Dla uczniów szkół podstawowych organizowane będą warsztaty, a dla starszych gości – debaty popularno-naukowe i spotkania z pasjonatami z różnych dziedzin. Baylab mieści się w siedzibie firmy (al. Jerozolimskie 158), będzie publicznie dostępny wiosną 2013, zaś program wydarzeń znajdzie się wkrótce na www.baylab.bayer.com.pl. Wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny, wymagana będzie jedynie wcześniejsza rejestracja. Patronat nad Baylab objęły: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechnika Warszawska oraz miesięcznik ‘Focus’. Baylab to element globalnego programu promocji nauki ‘Making Science Make Sense’(...).
(więcej informacji w pliku "Informacja prasowa-Załącznik")

Informacja prasowa-Załacznik (.doc, 98 KB)Ostatnia aktualizacja: 20 marca, 2017

Szukaj
Search
Odwiedź nas tutaj
Linki